Očkování

Očkování proti Covid-19

Očkování jednoznačně doporučujeme. Jako zdravotníci první linie jsme již očkované.

Očkování nyní probíhá v očkovacích centrech-aktuálně pro seniory 80+. Registrace je možná crs.uzis.cz. Prosíme, pomozte svým blízkým při registrací. Pokud budete potřebovat lékařské zprávy, kontaktujte nás.

 

V ordinaci budeme očkovat hned, jak budou k dispozici vakcíny skladovatelné v ordinaci. Oznámení bude na stránkách ordinace.

Očkování proti tetanu:

přeočkování po 10-15 letech, při úraze přeočkování po 5 letech Vakcíny: Alteana, Tetavax - monovakcíny plně hrazené ze zdravotního pojištění Adacel, Boosterix - kombinované vakcíny proti tetanu, záškrtu a černému kašli doporučeno pro budoucí rodiče, osoby v kontaktu s neočkovanými kojenci a osoby s chronickým respiračním onemocněním.

 

Očkování proti infekční žloutence:

Twinrix - kombinovaná vakcína hepatitis A, B - očkovací schéma: 1.dávka, 2.dávka za 1 měs., 3. dávka za 6 měs po 1. dávce Hepatitis B - Engerix-B - stejné očkovací schéma Hepatitis A - doporučeno pro osoby očkované proti hepatitis A cestující do zahraničí i do méně exotických destinací očkovací schéma: 1.dávka, 2. dávka za 6-12 měs. po 1.dávce. Nutnost přeočkování osob bez významné poruchy imunity nebyla prokázána.

 

Očkování proti středoevropské klíštové encefalitidě:

Vakciny Encepur a FSME-Immun Očkovací schéma: 1. dávka, 2. dávka za 1-3 měs., 3. dávka za 5-12 měs. po 1. dávce, 1. přeočkování za 3 roky, dále po 5 letech. Očkování je možné kdykoli během roku.

 

Očkování proti pneumokokovým nákazám:

vakcínami Pneumo 23, Prevenar - vhodné pro osoby s chronickým respiračním nebo kardiovaskulárním onemocněním.

 

Očkování proti chřipce probíhá každoročně, většinou od konce září. 

MARIMEDIC s. r. o.

Vítězné náměstí 9 (2. patro)

160 00 Praha 6

Po zavedení parkovací zony v Praze 6
je možné parkování pro návštěvníky v blízkosti ordinace.

© 2023 by Maple Park Family Practice. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now